2 asker şehit, 3 asker yaralı

(*3*)

Son dakika gelişmesi… Ulusal Müdafa Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 2 askerin şehit bulunduğunu, 3 askerin de yaralandığını duyurdu.


26 Kasım 2022 Cumartesi, 20:23

Abone Ol

(*2*)

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde dün 3 asker şehit olmuştu. Bugün, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 2 askerin şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

MSB’DEN AÇIKLAMA

Saldırıyla ilgili Ulusal Müdafa Bakanlığı’ndan (MSB) izahat yapılmış oldu. Açıklamada şöyleki denildi:

  • Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafınca oluşturulan rahatsız etme atışı sonucu iki kahraman tabanca arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman tabanca arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.
  • Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu vakada yaşamını kaybeden aziz şehitlerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da oluşturulan şifalar diliyoruz.

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde dün Teğmen Duabey Onur Öztürkmen, Uzman Çavuş Mustafa Yıldız ve Sözleşmeli Er İsmail Ünal’ın şehit olmuştu.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy